Co si zkusit vyrobit svoji vlastní pleťovou vodu a dopřát tak svojí pleti ještě lepší péči? Není to vůbec těžké a přináší to spoustu výhod. Vyhnete se zbytečné chemii, sami si zvolíte ingredience přesně pro Vaši pokožku, užijete si zábavu s výrobou a využijete svoji tvořivost. Je možné je používat jako tonikum po čištění, nebo je nalít do lahvičky s rozprašovačem a používat jako osvěžující sprej kdykoliv během dne. 
zrzka s culíkem
Okurková pleťová voda
Okurka pleť zklidní, pročistí a stáhne póry. Pleťovou vodu si z ní vyrobíte velmi jednoduše. Okurku nastrouhejte najemno, nechte pustit vodu a propasírujte přes plátno. Nakonec nařeďte destilovanou vodou.
Růžová pleťová voda
Okvětní lístky růže omyjte, vložte do destilované vody a pár minut zahřívejte, neměly by ovšem projít varem a je hotovo. Používejte pro zklidnění a dočištění pleti, nebo kdykoli si budete chtít užít její krásnou vůni.
Pleťová voda se zeleným čajem
Zelený čaj naši pokožku chrání před nepříznivými vlivy, stahuje póry, čistí a zmírňuje záněty. Při přípravě pleťové vody postupujeme stejně jako při přípravě čaje, tedy čajové lístky zalejeme vodou o teplotě nejméně 70 stupňů, necháme chvíli louhovat a scedíme.
Pleťová voda s jablečným octem
Smíchejte dvě lžíci jablečného octa se sklenicí destilované vody. Místo vody je možné použít také bylinný odvar, například z heřmánku. Pleťová voda s jablečným octem krásně vyčistí mastnější pleť a zabrání tvorbě pupínků.
nudličky zeleniny
Do domácích vod můžete přidat i pár kapek esenciálních olejů. Pro osvěžení se skvěle hodí například mátový či citrusový. Do vody, kterou budete používat při večerních kosmetických rituálech přidejte levandulový esenciální olej, který uvolňuje a pomáhá s usínáním. Pokud si chcete zajistit větší stažení pórů, můžete přidat trochu alkoholu.
Výroba je naprosto jednoduchá, tak neváhejte a pusťte se do toho!

Related Posts

Create AccountLog In Your Account