Internet tvoří volně propojené počítačové sítě, které jsou spojeny jednotlivými síťovými uzly. Uzlem může být počítač, ale také i specifické zařízení router apod. Každý počítač, který je připojen k internetu má svou IP adresu.

www

Samotné slovo internet pochází z původně latinské předpony inter, což v českém překladu znamená mezi a anglického slova net neboli network, což česky znamená síť. Původní záměr spočíval v označení jedné ze sítí připojených k internetu. Následně však došlo k zobecnění pojmu, jenž dnes takto označuje celou síť.

Možnosti v rámci připojení

Připojení uživatelů je realizováno několika technologiemi. Aktuálně se nabízí různé varianty pro připojení počítače k internetu.

V rámci služeb, které poskytuje internet Praha 5 si lze zvolit mezi telefonní linkou, pro kterou se využívá modem, kabelovou přípojkou, bezdrátovou telefonní sítí, WiFi, mobilním telefonním připojením.

Kvalita připojení je ovlivněna agregací, tj. počtem uživatelů sdílící jednu linku. Dále doba odezvy, rychlost připojení.

Surfování 24 hodin denně

Hlavní činností je poskytnutí bezdrátového a kabelového připojení v rámci hlavního města. Snahou je trvalé a spolehlivé připojení 24 hodin denně a 365 dní v roce. K dispozici tak je internet Praha 5 pro osoby žijící či mající firmu v této městské části.

Předností je neomezený přístup bez datového limitu a bez dodatečných nákladů týkající se pronájmu za telefonní linky apod.

intenet

Zaměřeno i na firmy, hotely

V tomto směru je i orientace na majitele firem, hotelů či rozsáhlého komplexu. Kdy tak lze využít nabídky v rámci výstavby sítí uvnitř budovy. Pro jakýkoliv objekt bude navržen optimální struktura kabeláže, výstavba WiFi sítě. Tímto je možno poté využít kvalitního bezdrátového přístupu k internetu pro notebooky kdekoliv v rámci budovy.

Bezdrátové připojení je velice efektivní pro kancelářské prostory, restaurační zařízení.

Related Posts

Create AccountLog In Your Account