Mít vlastní zahradu, to je jako mít vlastní malý poklad. Tedy alespoň v případě, že se nebojíte okopávání, sázení a pletí a mít zahradu pro vás neznamená jen mít velkou plochu trávy, kterou je potřeba posekat. Vždyť si jen vezměte, jak si takovou zahradou můžete výrazně obohatit svůj vlastní či rodinný jídelníček. V naší zeměpisné šířce si totiž vypěstujete pestrou škálu ovoce a zeleniny, aniž byste k tomu potřebovali speciální závlahu či skleníky jako na mnoha jiných místech Evropy, což je naprosto skvělé.

ploty

Vlastně pokud budete chtít, můžete si vlastně vypěstovat úplně všechnu zeleninu a ovoce, která do vašeho jídelníčku patří. Nejenže tak velmi ušetříte, ale zároveň si můžete být jisti tím, že to bude mnohem zdravější, než kdybyste si stejné plody koupili v obchodě. Jako malopěstitelé nepotřebujete používat žádné jedy proti škůdcům, které tak následně nebudou ani v tom nejmenším stopovém množství zatěžovat váš organismus. A dále se jedná o skvělý koníček, který vám přinese mnoho radosti a uznání od vašich známých a rodinných příslušníků. Vlastní výpěstky vám zajisté budou také mnohem lépe chutnat, protože na ně a na svou práci budete patřičně hrdí.

A samozřejmě můžete zahradu využívat také k rekreačním a dalším bohulibým účelům, když si na ni postavíte malou zahradní chatku anebo bazén či trampolínu pro děti a krb s posezením.

plůtek

Nejdříve si pozemek vymezte a zabezpečte

Ovšem, než se do toho všeho pustíte, měli byste v první řadě myslet na vhodné zabezpečení a vymezení vašeho pozemku, a to ať už bydlíte v samotném srdci větší obce anebo někde na samotě v ústraní. Všichni víme, že příležitost dělá zloděje, a tak pokud nechcete posléze plakat nad tím, že vaši úrodu sklidil někdo jiný, ať už zloději anebo divoká zvěř, myslete včas na ochranu svého pozemku. Tím spíše, že kvalitní plot můžete pořídit poměrně levně a bude vám dobře sloužit dlouhé roky jako třeba v případě, kdy si koupíte kvalitní svařované pletivo, které žádná zvěř ani běžný zloděj jen tak jednoduše nepřekoná.

Related Posts

Create AccountLog In Your Account